10 błędów, które Twoja firma popełnia Instagramie!

300 milionów – tylu użytkowników miesięcznie aktywnie korzysta z Instagrama. Przyciąga nie tylko osoby prywatne, lecz także przedsiębiorstwa, które odkrywają drzemiący w nim potencjał. Podstawowe błędy na Instagramie popełnia każdy, jednak w przypadku firm działa to zdecydowanie na niekorzyść marki. Zobacz, jakie są podstawowe błędy popełniane na Instagramie.

 

Uwaga!

Wierzysz w stwierdzenie “Instagram nie sprzedaje”?  Jeśli tak, nie czytaj dalej tego tekstu. Wiele firm nie ma świadomości, gdzie w sieci znajdują się ich klienci, a co za tym idzie – uznają, że Instagram w niczym im nie pomoże.

 

1. Udostępniasz takie same treści

Jeżeli będziesz publikować ciągle te same treści, użytkownicy przestaną obserwować Twój profil, zwyczajnie znudzi ich jednakowa tematyka i staniesz się jednym z użytkowników publikujących przeciętny content. W mediach społecznościowych najważniejsza jest kreatywność. Najcenniejsze są różnorodne treści: grafiki, zdjęcia, wideo, które wpływają na zaangażowanie fanów. Jedna skuteczna real time marketingowa akcja na Instagramie może wpłynąć na rozpoznawalność marki bardziej niż się spodziewasz.

 

instagram-bledy

Przykład 1. Jak w ciekawy sposób pokazać posty o tej samej tematyce

 

2. Nie odpowiadasz na komentarze

Odpowiadanie na komentarze umieszczone pod Twoimi postami jest kluczowe w budowaniu zaangażowania obserwujących profil. W social media ważną rolę odgrywa dialog, a ignorowanie fanów spowoduje, że szybko przestaną Cię obserwować. Warto otagować fanów, odpowiadając na komentarze, aby zachęcić do dalszej dyskusji.

 

3. Używasz złej jakości “hashtagów”

Jeżeli nie stosujesz hashtagów w swoich postach, ograniczasz zasięg swojego profilu. Jest to szczególnie istotne w przypadku firmowych kont, które powinny dodawać hasztagi związane z branżą. Oczywiście nie można przesadzać z ich liczbą.

 

4. Nie publikujesz wideo na Instagramie

Wideo jest przyszłością marketingu, w tym mediu społecznościowmym. Potrafi powiedzieć więcej niż grafika i treść. Nawet kilkunastosekundowy film może rozprzestrzenić się wirusowo i dotrzeć do całej rzeszy potencjalnych fanów. W przypadku profili firmowych wideo odgrywa ważną rolę – jest to niepowtarzalna okazja, by pokazać swoją działalność od jak najlepszej strony.

 

5. Wstawiasz długie opisy w bio i w postach

Często trafiam na super zdjęcia na instagramie i potem mój wzrok wędruje na opis. Wtedy często zaczyna się największy problem. Długość postów powoduje, że ludzie od razu uciekają z profilu i szukają dalej.

 

instagram-dlugi-opis

Przykład 2. Od takiej długości opisu, aż boli głowa

 

6. Obserwujesz o wiele więcej osób, niż obserwuje Ciebie

Istnieje przekonanie, że jeśli Ty kogoś obserwujesz, to ktoś potem obserwuje Ciebie. Niestety tak to nie działa. Jeśli zatem obserwujesz 2 tysiące osób, a Ciebie obserwuje jedynie 200, wizerunkowo nie wygląda to dobrze.

 

7. Nie wykorzystujesz geo-tagów!

Oprócz hastagów, do budowania zasięgu używa się geo-tagów. Warto przy wrzucaniu materiałów Instagrama dodać swoją lokalizację. To świetnie narzędzie dla osób, które korzystają właśnie z tych lokalizacji podczas przeglądania Instagrama.
79% więcej zaangażowania przy użyciu geo-tagów.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”. Bądź zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga

 

8. Brakuje Call-To-Action w twoim copy

Jeśli chcesz aby Twoi obserwatorzy coś zrobili (np. kupili Twój produkt), warto im o tym powiedzieć wprost. Wrzucanie zdjęć z Twoim produktem i jego zachwalanie nie sprawi, że sam się sprzeda.

 

9. Działasz zbyt sprzedażowo… na każdym kroku

Warto wzywać do działania, jednak nie na każdym kroku. Kiedy angażujesz postem i dajesz dużo informacji, nie pisz w komentarzach: “Możesz kupić ten produkt tu i tu….” itd. Wystarczą nienachalne komunikaty i naturalne podtrzymywanie zaangażowania. Agresywna sprzedaż przyniesie odwrotny skutek.

 

instagram

Przykład 3. Tutaj jest link wychodzący

 

10. Nie dodajesz linku w bio.

Największy grzech na instagramie. Bez linku wychodzącego do Twojej strony stracisz traffic na swoją witrynę, a przez to potencjalnych klientów. Może zatem warto zamiast po prostu “być na Instagramie”, nauczyć się dobrze go wykorzystywać!

 

[promo_box heading=”Jeśli twoja firma lub marka potrzebuje wsparcia w marketingu internetowym, nowej strony internetowej, masz pytania lub chcesz nawiązać współpracę,” button1_text=”Skontaktuj się” button1_link=”http://piotrczerpak.com/kontakt” button1_color=”green”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *