10 sposobów jak zarabiać na własnej stronie internetowej

Strona internetowa jest najlepszą wizytówką firmy. Dzięki niej możemy łatwiej trafić do odbiorców, a wkładając odrobinę zaangażowania i pomysłowości, również dodatkowo zarobić. Nawet jeśli od razu nie zarobimy oczekiwanej kwoty, to dzięki konsekwencji osiągniemy swój cel.

Oto 10 sposobów, jak zarobić na swojej stronie internetowej:

1. Program afiliacyjny

Programy afiliacyjne, inaczej partnerskie, polegają zwykle na czerpaniu prowizji ze sprzedaży produktu lub usługi reklamodawcy. W praktyce należy jedynie umieścić baner lub link partnerski na swojej stronie, a gdy użytkownik przejdzie za jego pośrednictwem do strony reklamowanej i dokona akcji (np. zakupu), reklamobiorca zyskuje procent od zysku lub określoną kwotę.

Strona Internetowa Warszawa

(Źródło): https://www.seroundtable.com/google-adsense-redesign-15604.html

2. Google AdSense

Zarabianie na reklamach Google AdSense jest stosunkowo proste. Wystarczy zarejestrować się w programie, a następnie stworzyć nową jednostkę reklamową, czyli miejsce na stronie, które oddajemy do dyspozycji. Google zamieszcza na wskazanej powierzchni reklamę, z której możemy czerpać zyski. Pieniądze zarobione w programie otrzymujemy, gdy nasz całkowity zarobek przekroczy 100$.

3. Sprzedaż reklam na własną rękę

Jeżeli skupiamy wokół swojej strony dużą społeczność i posiadamy odpowiednią przestrzeń reklamową, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zamieścić informację na temat kosztów reklamy. Duże firmy korzystają przeważnie z sieci reklamowych, jednak dotarcie bezpośrednie jest również często praktykowane, a dzięki temu można indywidualnie ustalać ceny z reklamodawcą.

Strona Internetowa

(Źródło): http://www.trendmicro.com/vinfo/us/security/news/mobile-safety/security-of-mobile-payment-options

4. Mikropłatności

Odchodząc od trendu zarabiania tylko poprzez reklamy na stronie inernetowej, można zastosować nieco odmienną strategię, czyli wprowadzenie mikropłatności w zamian za udostępnienie danej treści. Jeżeli internauta jest zainteresowany danym artykułem lub e-bookiem na naszej stronie, a nigdzie w sieci nie ma rzetelnych informacji na interesujący go temat, to w prosty sposób możemy pobierać opłatę za wyświetlenie treści, np. poprzez sms lub szybkie przelewy.

5. Sprzedaż produktów edukacyjnych

Coraz bardziej popularną metodą jest zarabianie na produktach edukacyjnych, takich jak: e-book, tutorial, kurs online. Jest to sposób najbardziej czasochłonny, wymaga rzetelnej i uporządkowanej wiedzy. Jednak posiada jedną podstawową zaletę – nie trzeba dzielić się zyskami, tak jak na przykład w przypadku programów afiliacyjnych.

Strona WWW Warszawa

(Źródło): http://www.business2community.com/online-marketing/what-is-the-google-adwords-display-network-01250771

6. Real Time Bidding i Google Display Network

Wspólnym mianownikiem obu rozwiązań jest aukcyjny model zakupu powierzchni reklamowej, wywodzący się z systemów giełd finansowych. W tym przypadku każdy reklamodawca licytuje się z innymi i ustala stawki, jakie jest w stanie zapłacić za powierzchnię reklamową. Rozliczenie odbywa się w oparciu o modele CPC oraz CPM.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

7. Artykuły sponsorowane

Jeżeli artykuły reklamodawców są naprawdę wysokiej jakości, to nie muszą być jedynie źródłem zarobku, ale również potrafią wzbogacić naszą stronę o wartościowe treści. Ceny z reklamodawcami można oczywiście ustalać indywidualnie, na podstawie liczby linków prowadzących do jego strony internetowej lub liczby promowanych produktów.

8. Współpraca z pozycjonerami

Jeżeli posiadamy wartościową stronę z dużą liczbą zaindeksowanych podstron, możemy sprzedawać linki pozycjonujące. W praktyce wygląda to tak, że za opłatą wstawiamy link na swojej stronie internetowej (przeważnie w stopce), przekierowujący do innej witryny.

9. Sprzedaż własnych produktów

Gdy nasza strona internetowa zbudowała już markę i skupia wokół siebie dużą społeczność, warto uruchomić sklep w obrębie strony i zarabiać na sprzedaży produktów. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród blogerów, którzy udostępniają autorską kolekcję ubrań, dodatków czy biżuterii.

Strona Internetowa Warszawa

(Źródło): https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/54/jak-pozyskiwac-linki-do-swojej-strony

10. Whitepress

W przeciwieństwie do zamieszczania pojedynczych artykułów sponsorowanych na własnej powierzchni, Whitepress daje dużo większe możliwości. Pozyskiwanie reklamodawców na własną rękę może być czasami trudne, jednak korzystając z tego typu portali mamy dużo większe szanse na pozyskanie wartościowych treści na stronę internetową oraz dodatkowego zarobku.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *